Peaaegu iga neljas (24%) töötaja plaanib lähiajal töökohavahetust, tööpakkumistele on avatud 75% töötajatest, selgus CVKeskus.ee ja Palgainfo Agentuuri tööturu-uuringust.

Ligi 11 000 töötaja ja tööotsijaga tehtud uuringu järgi on peaaegu pooled (49%) töötajatest saanud erinevate kanalite kaudu kutseid tööle kandideerimiseks. Sagedamini on saanud tööle kandideerimise kutseid juhid ja tippspetsialistid. Lisaks näitas ka sügisel korraldatud tööandjate küsitlus kasvavat nõudlust töökäte järele – suurem osa tööandjatest (70%) plaanis järgmise kuue kuu jooksul värvata uusi töötajaid. Uusi töökohti kavatses luua 39% organisatsioonidest.

Samas valmisolek tööd vahetada on aastaga vähenenud – kui aasta varem ei olnud tööpakkumistest huvitatud 19% vastajatest, siis nüüd on see osakaal pisut üle veerandi (26%).

Palgainfo Agentuuri juhi Kadri Seederi sõnul näitavad uuringu tulemused, et vaatamata toimetuleku paranemisele ja palkade kasvule ei ole töötajate rahulolu töötasuga suurenenud, vaid pigem vähenenud. “Rahulolematus töötasuga peegeldab sageli probleeme igapäevases töökorralduses ja juhtimises, mis on ka üks olulisemaid töökoha vahetamise põhjuseid,” ütles Seeder.

CVKeskuse.ee teatel on töötajate lojaalsusele arvatavasti suuresti mõju avaldanud põhipalkade tõus: “Uuringu tulemused näitavad, et kasvanud on nii põhipalgad kui ka lisatasude osatähtsus töötasus. Selline trend paneb tööandjad veelgi keerulisemasse olukorda – olemasolevate töötajate hoidmine ja uute töötajate värbamine läheb järjest kallimaks. Rohkem kui poolte organisatsioonide esindajad leidsidki sügisel korraldatud uuringus, et tööturu olukord ja vajalike töökäte puudus mõjutab enim nende otsuseid palgatasemete korrigeerimisel.”

Foto: Andras Kralla

Allikas:  Äripäev (29.01.2019)