Tänapäeva tehnoloogilises maailmas, kus võistlus talentide pärast on väga karm, on inimressurside spetsialistidel palju väljakutseid, püüdes avastada, meelitada ja võita parimaid kandidaate. Värbajad on sunnitud laiendama oma otsingupiirkonda ja otsima talente kõige ebatavalisematest kohtadest. Konverentsid, kohtumised, veebifoorumid ja kogukonnad, sotsiaalmeedia grupid, äriandmete platvormid, Quora või isegi Reddit – need on vaid mõned paljudest allikatest, mida inimressurside spetsialistid praegu kasutavad. Siiski on mõningaid positsioone veel väga raske täita.

Uuringud on näidanud, et 42 protsenti vastanutest on mures õigete kandidaatide leidmise pärast. Näiteks,  40-l protsendil tööandjatest on talentide puudus. Mitmetes teistes hiljuti avaldatud uuringutes nimetati tehnoloogilisi töökohti 2018. aasta kõige raskemini täitvateks ametikohtadeks. Seepärast on parimate tehniliste inimeste leidmine, meelitamine ja värbamine ülesanne, mis nõuab rohkem aega ja ressursse.

Kõige nõutumad ametikohad

On suur võimalus, et te juba otsite kedagi, kes täidaks positsiooni, mis on kõige nõutumate ametikohtade nimekirjas või hakkaks seda lähitulevikus tegema.

Millised on kõige raskemini täidetavad ametikohad? Erinevate allikate kohaselt võib loend olla järgmine:

Parimate talentide konkurss on nii intensiivne, et vastavalt Merceri uuringule keskendub 79% organisatsioonidest omaenda talendi väljaarendamisele ja edendamisele. Ligikaudu pool (48 protsenti) suurendab ettevõtte välist värbamist.

Tööotsijate puudus

Uuringute kohaselt on peamine põhjus, miks mõnda tehnilist ametikohta on nii raske täita, huviliste puudumine. Siiski, paljud ettevõtted ei tegele ikka veel passiivsete kandidaatidega, mis on üks top 5-st värbamisveast, mida saab lihtsalt vältida, kasutades õiget värbamisstrateegiat ja õigeid vahendeid.

Kuid kui palju passiivseid kandidaate seal tegelikult on? Ja kui paljud neist on praegu tööturul? Nende kahe keeruka küsimuse lahendamiseks kasutati äriandmete platvormi, OxyLeads Prospectorit ja andmeid Indeed.comilt, tööotsimise loendite globaalne otsingumootor.

OxyLeads Prospector´i andmetel leidus hulga inimesi, keda võiks pidada passiivseteks kandidaatideks. Indeed.com andmetel aga, kui paljud neist on praegu tööturul.

Siin on see, mida saadi teada:

Äriandmete platvorm leidis palju passiivseid kandidaate, enam kui poolele kõige nõutumatele töökohtadele. Leida tarkvara arendajat, äri analüütikut, andmeteadlast, DevOpsi inseneri, infoturbe analüütikut ja süsteemide administraatorit on Indeed.com-s palju raskem ülesanne, kuna nende positsioonide nimetuste arv on palju väiksem kui OxyLeads’il.

Teisalt, kui otsida andmete turvalisuse haldureid, andmebaaside arendajaid, abiteenuste tehnikuid, Java arendajaid või võrguadministraatoreid, kasutades äriandmete platvorme, nagu OxyLeads Prospector, ei oleks see nii tõhus. Nendele ametikohtade nimetustele on palju rohkem inimesi leidnud Indeed.com ja passiivsete kandidaatide otsimine OxyLeads Prospectoriga ei oleks mõistlik.

Otsige inimesi, kellel on konkreetsed oskused

Tänapäeval on tehnoloogia iga eduka ettevõtte selgroog ja samuti see mängib kaasaegse värbamise jaoks otsustavat rolli. Traditsiooniliste värbamismeetodite kasutamine võib tuua kaasa kas vale inimese palkamise või ametikoha täitmata jätmise, sest te ei leia õiget kandidaati. Tehnoloogia võimaldab leida inimesi, kes on teie organisatsiooni jaoks kõige paremini sobivad, mitte ainult nende varasema töökogemuse põhjal, vaid ka nende tugevate ja nõrgemate oskuste põhjal.

LinkedIni kõige uuemate uuringute kohaselt on kõige nõutumad oskused ja paljutõotavad töökohad sunnitud muutuma, kuid kui plaanite värvata 2018. aastal, siis need on tipp-oskused, mille leidmiseks ettevõtted kõige rohkem vaeva näevad praegu:

OxyLeads Prospector ja Indeed.com tulemused näitavad, et kui otsite inimesi, kellel on spetsiifiline oskuste kogum, siis ei tohiks tugineda ainult ühele allikale. Mõnel juhul võivad äriandmete platvormid, näiteks OxyLeads Prospector, pakkuda palju passiivsemaid kandidaate, kui mis tahes muu töökoht või värbamisveebisait.

Indeed läbi viidud uuringust leiti, et 61 protsenti organisatsioonidest 2018. aastal palkavad rohkem inimesi kui eelmisel aastal. Selle võimaldamiseks peavad värbajad ja värbamisfirmad kasutama uut tehnoloogiat, mis aitab leida parimad kandidaadid. Nagu uuringud on näidanud, ühendades äriandmete platvormid teiste värbamismeetoditega, võib värbaja drastiliselt suurendada oma värbamise kvooti .

Allikas: https://www.recruitingblogs.com/profiles/blogs/finding-people-for-the-most-in-demand-positions-in-2018