Me kõik tahame teada, millal on meid ootamas järgmine palgatõus. Teatud isikuomadused tõstavad sinu võimalusi teenida kõrgemat palka. Kui sul on järgnevad omadused, on sul lootust ka tulevikus palgatõusuks:

SA TEED, MIDA VAJA, ILMA, ET SEDA PEAKS SINULT KÜSIMA

Kui tõttad appi ning lahendad probleeme ilma, et sinult peaks seda eraldi küsima, jääd tahes-tahtmata silma. Abivalmidus ja positiivne suhtumine töösse ja töökaaslastesse saab sulle tulla ainult kasuks, seega tasub seda alati välja näidata.

Sellised omadused ei tule sulle kasuks vaid palga läbirääkimistel, vaid ka elus üldiselt – abivalmis ja positiivselt meelestatud inimesed muudavad kõigi tööpäeva paremaks. Ära karda neid omadusi välja näidata.

SA RÄÄGID AVATULT KAASA FIRMA TULEVIKU OSAS

Kriitiliselt mõtlejad ja ausad inimesed on alati hinnas. Tõe välja ütlemine võib tihtipeale olla ebamugav, kuid see võib aidata nii firmal kui ka sul endal kiiremini saavutada oma eesmärke. Kui näed, et miski ei toimi, või midagi saaks paremini teha, siis ära karda sellest viisakalt teada anda. Kui sinu ausust aga karistatakse, siis peaksid järele mõtlema, kas töötad ikka õiges ettevõttes.

SA KÜSID OTSEST TAGASISIDET

Õppimine on võimatu, kui sa ei küsi küsimusi. Ilma tagasisidet saamata on professionaalselt arenemine äärmiselt keeruline.

Küsi julgelt tagasisidet mitte ainult oma ülemuselt, vaid ka oma töökaaslastelt. Nemad näevad sind päevas kõige rohkem ning on ka kõige rohkem kursis sinu plusside ja miinustega. Tagasiside küsimisel on oluline kuulata teisi ning teha sellest omad järeldused. Kui saad tagasisidet, mis sulle ei meeldi, ära otsi vabandusi ega õigusta end, vaid mõtle, kuidas saaksid veel parem kolleeg olla.

SINU TEOD RÄÄGIVAD SINU EEST, MITTE SÕNAD

Lubaduste täitmine on endiselt au sees ning seega tasub mõelda enne, kui tühje lubadusi loopida. Kui oled lubanud töökaaslast mõnes ülesandes aidata, siis täida ka oma lubadus.

Pädevad ja sõnapidajad mehed ja naised on kindlasti iga ettevõtte väärtuslikem aare. Seega ole valmis oma sõnasid tegudega tõestama.

Kui oled kindel, et sinu käitumine on vastavuses eelnevalt mainitud omadustega, on lootust, et tulevikus ootab sind palgatõus.

 

Allikas: raha.geenius.ee / Eglit Väli 08.03.2019

Foto: Shutterstock