Enamasti on inimesed töövestluse puhul harjunud inimestega silmas silma suhtlema. Kuid aina enam tuleb ette olukordi, kus töövestlus viiakse läbi hoopis telefoni teel. Võõras situatsioonis hakkama saamiseks jagame paar nippi, mis selles olukorras paremini toime aitavad tulla.

VALMISTA ENDA TUTVUSTUS ETTE

Ole valmis ennast intervjueeritavale tutvustama. Selle jaoks on hea mõte enda kohta koostada ja läbi harjutada lühikirjeldus.

Pane valmis oma varasemast töökogemusest näited või projektid, millega oled töötanud ning mis on edu saavutanud. Koosta nimekiri enda tugevustest ja ole valmis neid esitlema.

Telefoniintervjuu üheks eeliseks on see, et saad kasutada erinevaid materjale „spikrina“. Seepärast kasutada olukorda ära ning kirjuta läbi ja pane paberile enda kohta käiv info. Läbikirjutamine kinnistab paremini edastatavat informatsiooni ja aitab seda ka enesekindlamalt esitada.

PALJUD REEGLID ON SAMAD, MIS TAVAINTERVJUUL

Telefoniintervjuu ei ole vähem tähtis kui tavavestlus. Seepärast valmistu selleks samamoodi. Kindlasti tuleks ennast kurssi viia ettevõtte taustaga, et vajadusel selle teemalistele küsimustele edukalt vastata.

Näita üles endapoolset initsiatiivi ning uuri ja esita küsimusi nii ettevõtte kui ka positsiooni kohta. See näitab, et, mõtled kaasa ning tunned potentsiaalse tööandja vastu päriselt huvi.

 

Allikas: raha.geenius.ee/ Terko Veensalu, 24.03.2019

Foto: Shutterstock