Kontoritöö puhul veedetakse tööpäevad enamasti laua taga. Kui sätid asjad enda ümber õigesti ja kujundad meeldiva keskkonna, oled ka produktiivsem ning õnnelikum töötaja. Kuidas seda hästi teha, on Mediumis rääkinud erinevad asjatundjad.

Lähtu funktsionaalsusest

Võta enda jaoks aega ja mõtle läbi, mis sinu laua peal peaks olema. Leia konkreetsed kohad kirjutusvahenditele, hoia läheduses märkmiku või vihikut vajaliku info kiireks talletamiseks ning varu vajalikke tööriistu nagu kirjaklambrid või auguraud.

Kui kõik vajalik tööks on käe-jala juures ning sisse harjutud kohas, leiad vajalikud asjad kiiremini ning ei pea nende otsimiseks vaeva nägema.

Ole minimalistlik

Sama põhimõtet saad rakendada ka laual oleva paberimajanduse kohta. Mida vähem on seal ebavajalikku, seda kiiremini leiad olulised asjad üles ja kulutad vähem aega nende otsimisele.

Vaata regulaarselt oma laud üle ning likvideeri sealt ebavajalik.

Kasuta mitut ekraani

Üheks produktiivsuse tõstjaks on mitme ekraani kasutamine, eriti kui töö eeldab samaaegselt erinevate programmide ja rakenduste kasutamist.

Kui jagad need erinevate ekraanide vahel, saad kiiremini vajalikke andmeid liigutada ühest aknast ja programmist teise.

Lisa rohelust

Erinevad uuringud on näidanud, et taimede kasutamine kontori keskkonnas aitab meie enesetunnet parandada. Samuti aitab rohelisem töökeskkond vähendada stressi ning tõsta tuju.

Autor: raha.geenius.ee

Foto:  Shutterstock